DIY

Zrób to sam (ang. Do It Yourself ('du: ıt jə’self), w skrócie DIY) – określenie idei związanej z samodzielnym wykonywaniem pewnych zadań.


W erze gdy dosłownie wszystko można kupić w wersji gotowej, samodzielne tworzenie przedmiotów codziennego użytku lub też 'domowej sztuki użytkowej' stało się popularnym zajęciem. Moim zdaniem ta popularność nic nie ujmuje jednak przyjemności, jaką daje tworzenie lub odtwarzanie. Wkrótce będzie tu można znaleźć galerię inspiracji oraz 'przybornik', dla wszystkich chcących przekuwać pomysły w ładne rzeczy... Stay tuned.


***

Recykling, czyli drugie życie rzeczy banalnych...Ta filozofia prowadzi do prostego wniosku - niczego nie można wyrzucać, bo można to przerobić. Ale uwaga! Sprawdza się tylko wtedy, gdy nie zamierzamy odkładać wykonania na bliżej nie określone 'potem'. Inaczej nasz dom za szybko może się zmienić w składzik, w którym sami nie damy rady się odnaleźć, ani tym bardziej odłożonych na później pomysłów.
...gwoździe i włóczka

... masa solna


... prześcieradło i barwniki


... gałąź i puszki... stare firanki i koszulki

... trochę sznurka wędliniarskiego

... stara rama od obrazu... blaszki dołączane do listów... torebki foliowe po zakupach... stary obrus...patyki znalezione tu i tam... stare ramki i trochę listewek... włóczka i balon... stare słoiki... farba do tkanin... stara książka z nieaktualnymi danymi... farba do tkanin vol.2... farba w aerozolu... jeansy i polar... bardzo stara działkowa skrzynka... futerko, sznurek i dżecik... 39 guzików... korki od winaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz